• Plenárna schôdza rodičov

• Vážení rodičia,
          v utorok 13.9.2022 o 15:30 sa uskutoční plenárna schôdza rodičov.

Po jej ukončení budú do 16:30 prebiehať konzultácie v triedach.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Školský rok 2022/2023 sa začne v pondelok 5. 9. 2022  o 8. 00 sv. omšou. Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 prebehne o 9.00 v areáli školy.  V prípade priaznivého počasia pri fontáne, v prípade nepriaznivého počasia na chodbe budovy ročníkov 5. - 9.

• Bezpríznakovosť

• Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa predkladá s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie v školách a školských zariadeniach za účelom zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia detí a žiakov podľa § 152 písm. c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „školský zákon“), a tak zachovať prezenčnú výučbu a minimalizovať riziko prerušenia výučby v triede.Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti! Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“dieťaťa/žiaka (Príloha č.1).V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dieťa/žiak sa považuje za príznakového,a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.

Príloha č. 1: Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

• Dlaň dokorán

• Žiaci I. a II stupňa sa počas mesiaca jún zapojili do výzvy „Dlaň dokorán.“ Výzva je súčasťou projektu Detský čin roka, ktorého cieľom  je šíriť myšlienku  dobra u detí.

DOBRO stále je a môže byť veľmi nákazlivé ... Naši žiaci v počte 144 vytvorili reťaz dobrých skutkov dlhú 17 metrov. Gratulujeme! Ďakujeme!

Milí žiaci, v dobrých skutkoch treba pokračovať aj počas prázdnin !!!

• Exkurzia 7. a 9. ročník

• Prvá zastávka bola v Kremnici. Navštívili sme tam najstaršiu mincovňu na svete. V obci Lovce sme videli obrovské zubry, ktoré by sme mimo ohrady stretnúť radšej nechceli. Ďalej sme sa pokochali historickými pamiatkami v meste Nitra, v ktorom sa nám podarilo minúť aj pár drobných, pretože sme boli v nákupnom centre. Náš plný deň zážitkov sme zakončili v pizzérii a následne sme sa presunuli na zaslúžený odpočinok do školy v obci Abrahám.

Druhý deň sme si uctili pamiatku novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. V Sedite sme doplnili zásoby sladkostí. Neuveriteľný pohľad na tabuľu s tisíckami mien obetí sme videli v múzeu holokaustu v Seredi. Exkurziu sme zavŕšili planetáriom v Žiari nad Hronom. Už nás potom čakala len cesta domov, počas ktorej podaktorí po rušných a namáhavých 2 dňoch zaspali.

• Exkurzia - Liptov

• Žiaci 6. a 8. ročníka počas exkurzie na Liptov navštívili Demänovskú ľadovú jaskyňu a galériu Ilusia v Liptovskom Mikuláši.

• Školský výlet Habakuky

• Dňa 8.6. sa žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili školského výletu  v rozprávkovom mestečku HABAKUKY na Donovaloch.

• Medzinárodný deň detí

• Žiaci 8. a 9. ročníka  pod vedením Anety Macekovej, Anety Vraniakovej a Niny Barienčíkovej pripravili program pre svojich mladších spolužiakov. Prežili sme doobedie plné hier, súťaží a športových výkonov. Žiakom 8. a 9. ročníka ďakujeme za organizáciu.

• ENGLISH STAR

• Dňa 5. mája 2022 sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku ENGLISH STAR. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožnila žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie. Žiaci sa do vedomostnej súťaže z anglického jazyka zapojili po prvýkrát, preto o to netrpezlivejšie očakávajú jej vyhodnotenie. Pochvalu si však zaslúžia už za odvahu a nadšenie, s ktorým sa pustili do riešenia úloh.