• Aj nepravý kaviár vie potešiť

• 19.6. v pondelok sme sa s našimi mladšími kamarátmi z 3.A vybrali na Liptov. Cestu sme si skracovali spevom a jedlom. Keď sme dorazili do Liptovského Jána a vypustili nás z autobusu, hneď sme sa rozbehli do blízkeho lesa. V jaskyni sme sa zamáčali, ale aj sme sa niečo dozvedeli a zasmiali na vtipoch pána sprievodcu. Naša druhá zastávka bola v Liptovskom Mikuláši v ILUSII. Tam sme si spravili veľa pekných fotiek a užili sme si čas v kaviári. Našou poslednou zastávkou bolo múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Strávili sme tam najviac času, pretože to nebolo typické múzeum. Obsahovalo mnoho prírodných artefaktov, ktoré boli prevedené v modernej verzii. Z vyhliadky bol nádherný výhľad na slovenské hory. Cesta naspäť bola kľudnejšia, plná ľudoviek a tepla. So skvelými zážitkami sme sa spokojní vrátili domov. (trieda VI.A.)

• Habakuky - výlet

• Žiaci 1. a 2. ročníka sa zúčastnili koncoročného výletu do rozprávkovej dedinky Habakuky na Donovaloch. Preniesli sme sa do sveta ľudových rozprávok – herci nám zahrali rozprávku O medovníkovej chalúpke a o Zlatej priadke. Prevetrali sme si mozgové závity pri kvíze o ľudových rozprávkach, vyšantili sme sa na detskom ihrisku, minuli všetky peniaze na najrôznejšie všeličo :). .. Trošku sme zmokli, ale domov sme došli v poriadku, plní zážitkov :)

• Múzeá a divadlá sú fajn, ale...

• Dňa 14.6.2023 sme cestovali do Vyšného Kubína, kde sme si boli zahrať adrenalínovú hru paintball. Po náročnom školskom roku nám dobre padlo si len tak vystreliť. Nie z niekoho, ale na niekoho. Neodradilo nás ani teplo a slnko, i keď sme si na seba museli obliecť maskáčové overaly, prilby a rukavice. Na záver školského roka sme zažili adrenalín! Hrali sme až do vyčerpania zásob streliva i vlastných fyzických síl. Počas hry sme mali možnosť ukázať svoje fyzické zdatnosti, pohotovosť a šikovnosť. Tentokrát bol školský výlet trošku iný, plný napätia, dobrodružstva a zážitkov. Splnil sa nám sen. (žiaci V.A)

• Technika

• Na technike v dielňach sa naši žiaci snažia vyrobiť zaujímavé a pekné výrobky, pričom využívajú vlastnú fantáziu a zručnosť.

• Kocky

• Na jednej z vyučovacích hodín sa piataci pustili do stavania z kociek. Fantázia, zručnosť, presnosť,  trpezlivosť a spolupráca sa im vyplatila.  Spolu vytvorili zaujímavé a originálne stavby. Možno pomohli aj masky , ktoré sa tam objavili.

• Šachové partie

• V druhom polroku školského roka si naši žiaci lámali hlavičky aj nad šachovými partiami, alebo si zahrali dámu. Niektorí žiaci si zvolili šťastie v človeče nehnevaj sa.

• Spevácka hitparáda

• Malú súťaž v speve si vyskúšali  žiaci 7.ročníka na hudobnej výchove. Dôležitým bodom  bola hlavne vzájomná  podpora spolužiakov.

• Divadlo

• Malé divadelné scénky si zahrali žiaci 8.ročníka na hodine hudobnej výchovy, kde využili rôzne improvizácie.

• Maľované pergoly

• Žiaci našej školy, ktorí navštevujú výtvarný odbor ZUŠ pod vedením Mgr. Zuzany Makarovej, nám takto spríjemnili priestor pod pergolami.

• Medzinárodný deň detí

• Štvrtok 1. 6. sa niesol v znamení Medzinárodného dňa detí. Žiaci 7. - 9. ročníka si pre svojich mladšich spolužiakov pripravili stanovištia. Na nich plnili najrôznejšie úlohy. Za ich splnenie dostávali pečiatky, ktoré si  vymenili za tombolový lístok. Na konci čakalo všetkých veľké losovanie, v ktorom vyhrali zaujímavé ceny.

• Exkurzia - Spiš

• V dňoch 25.5. - 26. 5. sa žiaci 7. - 9. ročníka zúčastnili exkurzie na Spiši. Prvý deň sme navštívili mesto Levoča, kde sme si prezreli historické jadro mesta, Chrám sv. Jakuba s gotickým oltárom od Majstra Pavla, aj Mariánsku horu ako jedno z najvýznamnejších pútnických miest Slovenska. V Spišskej Novej Vsi sme videli síce menšiu, ale o to zaujímavejšiu ZOO. Ďalej naše kroky viedli na Spišskú Kapitulu (pamiatku UNESCO), kde nás sprievodca previedol Katedrálou sv. Martina. Nahliadli sme aj do priestorov kňazského seminára a pri hrobe sme si uctili pamiatku spišského biskupa Mons. Františka Tondru, ktorý dlhé roky pôsobil v Zázrivej. Večera na nás čakala v Spišských Vlachoch. Tu sme sa aj ubytovali v miestnej základnej škole, kde sa o nás veľmi dobre postarali. Deň sme zakončili športovými hrami v telocvični a na multifunkčnom ihrisku.

Druhý deň sme sa po výborných raňajkách, ktoré nám pripravili pani kuchárky v základnej škole, presunuli do Bachledovej doliny. Čakal na nás namáhavý výstup k Chodníku v korunách stromov. Belianske Tatry boli síce v oblakoch, ale aj tak to bol nezabudnuteľný zážitok plný adrenalínu. Ďalšia zastávka bola v Starom Smokovci v Tricklandii. Bol to svet plný ilúzií. Nakoniec nesmela chýbať zastávka v nákupnom centre, aby sme si nakúpili nejaké suveníry na pamiatku pre nás i našich blízkych.

• MS v hokeji

• Naši žiaci fandili slovenskému tímu, iniciatívne si vyrobili vlastné slovenské  vlajky a povzbudzovali. No, mali sme aj fanúšikov, ktorí fandili nášmu súperovi.

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska a podarilo sa im získať až dve umiestnenia: 3.miesto v II.kategórii získal Tomáš Kazárik a 2.miesto v III.kategórii získala Nela Barienčíková. Všetkým reprezentantom ďakujeme a víťazom blahoželáme!