• Bubnovačka

• Keďže november je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa, preto si Organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve november za mesiac, kedy BY MALO BYŤ HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ a na 20. november zorganizovali akciu pod názvom „BUBNOVAČKA“.

Naša škola sa tiež zapojila do podujatia, ktoré malo symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie. S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.

Preto v tento deň v rovnakom čase si aj naši žiaci „bubnovaním“ pripomenuli, že aj ich hlas je veľmi dôležitý.

• Medzinárodný deň tolerancie

• Počas výchovno- vzdelávacieho procesu sú žiaci na škole vedení k tomu, aby si navzájom pomáhali a tolerovali sa. Rešpekt a úcta sú prejavom ľudskosti a preto sa aj učitelia a žiaci zapojili v tento  deň  - 16. 11. do spoločnej výzvy a to rovnako ladeným - pásikavým oblečením.  Naším heslom bolo „Každý iný- všetci rovní !“ Touto aktivitou sme na našej škole, medzi žiakmi  chceli poukázať na to, že každý z nás je originálny a unikátny a že sme súčasťou jedného školského kolektívu. Ak sa všetci naučíme a ak všetci pochopíme základné princípy tolerancie, nebude na svete toľko svárov, vojen a utrpenia. Vybudujme si všetci také malé šťastie aspoň vo svojom okolí.

• Záložka do knihy spája školy

• Ako každoročne, aj tento rok sme sa zapojili do slovensko - českého projektu Záložka do knihy spája školy. Partnerskou školou nám bola ZŠ Planá nad Lužnicí. Za krásne záložky im ďakujeme!

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 24. októbra venovali žiaci našej školy špeciálnu pozornosť školskej knižnici. Žiaci druhého až štvrtého ročníka boli prostredníctvom starších spolužiačok vovedení do tajov knižného sveta. Potom ich knižná víla pasovala za čitateľov školskej knižnice. Šiestaci, siedmaci a ôsmaci získavali kvalifikáciu školských knihovníkov praktickými zručnosťami s knižničným fondom.

Celú akciu možno zhrnúť heslom:Do školskej knižnice v štvrtky choďme, z kníh a čítania si priateľov urobme!

• Konzultácie

aj v tomto školskom polroku budú prebiehať na našej škole konzultácie s pedagogickými pracovníkmi, kde sa budete môcť dozvedieť nové informácie o tom, čo sa chystá na škole, o výchovno-vzdelávacích výsledkoch  Vašich detí alebo sa spýtať na to, čo Vás zaujíma. V 1. polroku školského roka 2023/2024 budú tieto konzultácie a „Otvorená riaditeľňa“ v nasledujúcich termínoch :

*o prípadných zmenách budete včas informovaní na našej internetovej stránke

• Zber druhotných surovín

• V súvislosti so zberom druhotných surovín si Vás dovoľujeme informovať o týchto zmenách:

1. školský zber papiera a vrchnáčikov sa ruší,

2. naďalej pokračuje školský zber drobných elektrospotrebičov, bateriek a oleja,

3. doma zhromaždené drobné elektrospotrebiče, baterky a olej sa odovzdávajú priebežne počas školského roka do konca mája - t.j. žiak môže tieto suroviny priniesť v ľubovoľný deň do školy a odovzdať ich p.uč. Kazárovej.

• Chorvátsko

• V sobotu ráno sme sa vrátili z Chorvátska. Konkrétne z ostrova Brač. Boli sme tam na školskom výlete. Z domu sme odchádzali v piatok. O siedmej večer sme nastúpili na autobus. Zhruba po 13 a pol hodinách sme dorazili do Splitu, odkiaľ sme sa trajektom presunuli na Brač. Počas plavby som zazrela delfíny. Bol to pre mňa jedinečný zážitok, pretože som ešte nikdy nevidela delfíny na otvorenom mori. Od prístavu to bolo ešte nejakú trištvrte hodinu na ubytovanie. Bývali sme na hasičskej stanici v obci Selca. Ubytovanie bolo pekné a úplne nové. Cez víkend bolo škaredé počasie, tak sme tam toho veľa nezažili. V nedeľu sme boli na svätej omši, bola úplne iná ako tá u nás. Veľmi ma zaujala. Potom sme väčšinu času strávili v izbe. V pondelok sa už vyčasilo, tak sme sa boli pozrieť na Vidovej Gore a potom sme išli na Bol. Je to vraj najkrajšia pláž na ostrove. Naozaj bola veľmi pekná, no nevýhodou bolo, že more bolo studené. V utorok sme sa boli pozrieť v meste Makarská. Keďže to je na pevnine, museli sme sa tam dopraviť trajektom. Trošku sme si pochodili mesto, a potom sme sa išli kúpať. Z pláže bol nádherný výhľad aj na pohorie Biokovo. V stredu sme si boli obzrieť dedinku Selca. Bola plná pekných uličiek a kamenných domov. Navštívili sme aj základnú školu. Škola bola síce staršia než tá naša, ale ich pán riaditeľ nám povedal, že by ju mali začať renovovať. Boli sme sa pozrieť aj pri dome Martina Kukučína. Ten dom tiež nebol veľmi zachovalý, ale tiež by ho mali časom zrekonštruovať. Štvrtok sme strávili na pláži. Večer sme sa už začali baliť. V nasledujúci deň po raňajkách, čo bol piatok, sme sa išli ešte na chvíľu okúpať a po slávnostnom obede sme sa dobalili a išli domov. Myslím, že cesta domov nám ubehla rýchlejšie. Krátko pred Žilinou, v Považskej Bystrici počas východu slnka, sme videli nádhernú veľkú dúhu. Podľa mňa to znamenalo ,,Vitajte doma!", po chorvátsky ,,Dobro došli!".

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Milí žiaci a rodičia, prázdniny nám skončili a začína nový školský rok 2023/2024.

Veľmi radi Vás privítame v pondelok 04.09.2023 na slávnostnej omši v našom kostole, po skončení bude v škole slávnostné otvorenie školského roka.

V pondelok bude vyučovanie prebiehať do 11.00 hod. V tento deň školská jedáleň nebude variť.

S pozdravom Mgr. Juraj Jonák - riaditeľ školy

• Materská škola - oznam

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roka spojené s rodičovským združením sa uskutoční 4. septembra 2023 o 8.00 hod. v budove materskej školy.

V tento deň bude prevádzka materskej školy len v dopoludňajších hodinách.

Čo potrebuje dieťa do materskej školy

• papučky (podpísané)
          • pyžamko (podpísané)
          • náhradné oblečenie do skrinky (podpísané) –nohavičky/slipy, pančušky, tepláčiky, tričko