• Projekty, do ktorých je škola zapojená

• Škola podporujúca zdravie

Certifikát MZ SR a MŠ SR získala škola medzi prvými školami na Orave. Projekt zahrňuje množstvo aktivít, ktoré má vo svojej náplni väčšina škôl zapojených do projektu. Odlišnosti našej školy sú už spomínané vychádzky do prírody, výlety a exkurzie. Žiaci získavajú poznatky o zdravom životnom štýle.

Regionálna škola

Regionálna škola je projekt, ktorým sa škola najviac prezentovala  aj na verejnosti. Interiérom školy je venovaná stála pozornosť zo strany návštevníkov školy. Zaregistrovali sme aj cielené návštevy na školu zo strany škôl, ktoré poznajú interiéry našej školy. Škola je členom združenia škôl s regionálnou výchovou. Škola získala certifikát od ministerstva školstva a od Matice slovenskej ako Škola s regionálnou výchovou.

Klimatická aliancia

Je to projekt, do ktorého sa ZŠ Zázrivá zapojila už v prvej fáze. Idea o medzinárodný environmentálny projekt. Aktivity školy v tomto projekte nielen zlepšujú celkový imidž školy, ale aj vytvárajú nové perspektívy pre rozvoj environmentálnej výchovy v škole. Škola získava množstvo cenných poznatkov a metodických materiálov.

Projekt Infovek, Projekt počítače školám

Projekty sú zamerané na rozvoj počítačovej gramotnosti žiakov, inováciu edukačného procesu, rozvoj záujmových aktivít žiakov, získavanie ďalšej počítačovej techniky. V škole sú tri odborné učebne informatiky, ktoré sú plne využívané v rámci edukačného procesu i v rámci mimoškolských aktivít. Interaktívne tabule sú na prvom stupni v odbornej učebni anglického jazyka a v učebni informatiky, na druhom stupni v odbornej učebni fyziky a chémie, v učebni cudzích jazykov, v školskej knižnici a v tabletovej učebni. O ich využívanie je značný záujem.

Cambrige English Pen friends

Projekt školy je zameraný na komunikáciu žiakov našej školy so žiakmi škôl zo štátov EÚ prostredníctvom internetu.

SME v škole

Projekt je zameraný na využívanie špeciálnej prílohy denníka SME, ktorá bola venovaná školám. Žiaci zdarma dostávali denník, keď bola publikovaná daná téma. Poznatky sa využívali vo vyučovaní, v záujmových útvaroch a na triednických hodinách.

Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecné predmety

Projekt patrí medzi nové projekty školy zamerané na využívanie nových technológií vo vyučovaní. Učitelia na základe vzdelávania získajú nové poznatky. Škola získala zadarmo novú digitálnu techniku.

Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí

Ďalší nový projekt, ktorého cieľom je podporiť prácu výchovného poradcu, špeciálnych pedagógov a ostatných pedagogických zamestnancov pri práci so žiakmi. Škola už získala zadarmo veľmi dobré metodické materiály.

Projekt, do ktorého sme sa zapojili, realizovať sa bude až v budúcich rokoch. Jeho zameranie vyplýva z názvu projektu. Koordinovať ho bude, podobne ako predchádzajúci projekt, výchovný poradca.

Recyklohry

Environmentálny projekt zameraný na zber elektrozariadení, na triedenie a recykláciu odpadov. Žiaci zbierajú opotrebované batérie, v škole sa nachádza nádoba na elektroodpad, žiaci priebežne riešia rôzne environmentálne úlohy a zbierajú body.

Zber vrchnáčikov

Environmentálna akcia zameraná na charitatívne účely. Je to dvojročná aktivita.

E-test - Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

Projekt v rámci národného programu Zavádzanie elektronického testovania na školách financovaný prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu ESF, s cieľom monitorovania úrovne vedomostí, zručností a kľúčových kompetencií žiakov a sledovanie trendov kvality škôl.

Digiškola – elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

Vytvorenie elektronického vzdelávacieho systému, tvorba a sprístupňovanie  ŠkVP a digitalizácia. Škola získala 20 tabletov.

Moja prvá škola projekt organizácie EDULAB, ktorého poslaním je podpora zavádzania inovácií v oblasti primárneho vzdelávania. Pedagógovia zapojení do projektu sa školia v oblasti najmodernejších trendov v metodike vyučovania na prvom stupni základných škôl a okrem vedomostí a zručností získajú aj potrebné moderné vzdelávacie materiály.